HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΑΜΠΕΛΩΝΑΣ

Ομάδα από χρυσό ο ΑΟ “ΕΥΖΗΝ” Αμπελώνα, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση οι αθλητές του ΑΟ Ταεκβοντό “ΕΥΖΗΝ” Αμπελώνα, σάρωσαν τα μετάλλια και κατέκτησαν 5 Χρυσά, 1 Ασημένιο και μία 5η θέση, στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο στον Πολύγυρο – Χαλκιδικής.

Αναλυτικά:
Χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι αθλητές και αθλήτριες, Ντόβα Ειρήνη του Χαράλαμπου στην κατηγορία Νεανίδων +68kg, Τσέτσιλα Δέσποινα του Ιωάννη, κατ. Νεανίδων -63 kg, Μαστοροδήμου Γιώτα του Παναγιώτη, κατ. Κορασίδων -56 kg, Γκατζώνη Μαρκέλλα του Παρασκευά, κατ. Κορασίδων -44 kg και Γρηγορίου Μάριος του Ιωάννη, κατ. παίδων -33 kg.

IMG 3768

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Βαλάρης Δημήτρης του Νικολάου, κατ. παίδων -37 kg και την 5η θέση ο Καψάλης Δημήτριος του Αθανασίου στην κατ. παίδων -45kg.

Το ΔΣ του ομίλου και η πρόεδρος Κα Γκαγκανιάρα Κωνσταντίνα συγχαίρει τους προπονητές Μπάμπη Ντόβα και Μιχάλη Λάκη για τις συνεχόμενες μεγάλες επιτυχίες των αθλητών – αθλητριών του συλλόγου και την σταθερή αγωνιστική παρουσία τους.!!!!