HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τύρναβος 2005: Ντεμπούτο με νίκη στον αγώνα κόντρα στον Ευαγγελισμό

Ντεμπούτο στο Κύπελλο ΕΠΣ Λάρισας με νίκη για την ομάδα του Τυρνάβου, Τύρναβος 2005, για την 1η φάση εκτός έδρας με τον Ευαγγελισμό!

Σε έναν καλό αγώνα με ανανεωμένη διάθεση και υψηλούς στόχους η ομάδα προκρίθηκε στην επόμενη φάση με σκορ 2-5

Στο ημίχρονο ο Ευαγγελισμός προηγούταν με 2-0 αλλά ο Τύρναβος δεν το έβαλε κάτω και με δύο γκολ έγινε το 2-1 στο 80 λεπτό από τον Τσεσμα  και το 2-2 στο 85 λεπτό από τον Ρονάλντο.

Έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι όπου ο goalkeeper του Τυρνάβου Τσούκας απέκρουσε 3 πέναλτι.

Σύνθεση ομάδας: Τσούκας, Λετσιος, Σιουτης, Γιαννακη, Χισκουρταϊ, Τσεκο, Ρόναλντο, Τσεσμα, Καρρας, Στεμπαρη, Τόνι Μοντάνα, Χότζα

Δείτε όλες τις τελευταίες ειδήσεις στο tirnavospress.gr, ακολουθήστε μας στο FacebookInstagramGoogle News, YouTube και Twitter.  Προσοχή! Επιτρέπεται η αναδημοσίευση των πληροφοριών του παραπάνω άρθρου (όχι αυτολεξεί) ή μέρους αυτών μόνο αν: Αναφέρεται ως πηγή το tirnavospress.gr στο σημείο όπου γίνεται η αναφορά. – Στο τέλος του άρθρου ως Πηγή – Σε ένα από τα δύο σημεία να υπάρχει ενεργός σύνδεσμος.