HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τύρναβος 2005 – Αμπελόκηποι 2-1: Ανατροπή στο 98΄ για τον Τύρναβο

Αγώνας ακατάλληλος για καρδιακούς ήταν σήμερα ο αγώνας ανάμεσα στον Τύρναβο 2005 και τους Αμπελόκηπους. Στο εντός έδρας ματς ο Τύρναβος στις καθυστερήσεις του αγώνα έκανε την ανατροπή και πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη με 2 – 1, για την 9η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣ Λάρισας.

Το παιχνίδι μέχρι το 43ο λεπτό ήταν μοιρασμένο όμως ένα λάθος του Τυρνάβου που εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-0 με γκολ του Μακρή για τους Αμπελόκηπους.

Στο 2ο ημίχρονο η ψυχολογία ήταν πεσμένη μέχρι το 80 λεπτό. Ο διαιτητής κράτησε δικαίως 8 λεπτά καθυστέρηση γιατί υπήρχαν πολλά φάουλ και εκεί ξεκίνησε η απόλυτη ανατροπή. Ο Στάμος έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 94 και από κει άρχιζε όλο το δράμα κάθε δευτερόλεπτο που περνούσε ήταν και ένας τελικός για τους γηπεδούχους. Μέχρι που ο Στάμος βρήκε ξανά δίχτυα στην εκπνοή του αγώνα και έφερε τους 3 βαθμούς.