HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Πράσινος θρίαμβος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 2-0

Πράσινος θρίαμβος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός  2-0

Με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός καθάρισε εύκολα τον αντίπαλο του και συνεχίζει με την ΑΕΚ στην κορυφή

Πράσινος θρίαμβος για τον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο αφού κέρδισε με 2-0 τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι εντός έδρας για την 4η αγωνιστική των Stoiximan Super League Playoffs. Οι πράσινοι έκαναν ένα καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, δείχνοντας πόσο θέλουν να πάρουν το ματς και πέτυχαν δύο γκολ.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε στο 28′ μετά από γκολ του Σπόραρ ο οποίος δεν είχε το παραμικρό πρόβλημα να νικήσει τον Πασχαλάκη για το 1-0. Λίγο μετά διπλασίασε τα τέρματά του κόντρα στον Ολυμπιακό με το αυτογκόλ του Ελ Αραμπί στο 35′.

Μετά από αυτή τη νίκη απομακρύνθηκαν κι άλλο οι δυο διεκδικητές του τίτλου από τον Ολυμπιακό