HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Νίκη για τον Τύρναβο 2005 με σκορ 5-2 κόντρα στη Νεάπολη

Με το εμφατικό 5-2 υπερκέρασε το εμπόδιο της Νεάπολης η ομάδα του Τυρνάβου, για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΠΣΛ.

Οι Τυρναβίτες μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι και νωρίς πήραν το προβάδισμα με τον Τσέσμα. Μάλιστα μετά από μικρό χρονικό διάστημα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον ίδιο παίκτη.

Η κυριαρχία του Τυρνάβου συνεχίστηκε, με αποτέλεσμα να έρθει και τρίτο τέρμα, αυτή τη φορά με τον Τσατσελλάρι. Λίγο πριν το ημίχρονο η ομάδα της Νεάπολης κατάφερε να μειώσει μετά από απευθείας κόρνερ και λάθος εκτίμηση του Βλιώρα, ο βοηθός υποστήριξε ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή, κάτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νεάπολη κατάφερε να μειώσει με κεφαλιά σε 3-2 ξανά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Αυτό το γεγονός πείσμωσε τους παίκτες του Τυρνάβου. Οι γηπεδούχοι ανέλαβαν την πρωτοβουλία του παιχνιδιού και ο Τσέσμα πέτυχε χατ τρικ και το 4-2.

Το τελικό 5-2 διαμορφώθηκε από τον Τσατσελλάρι λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης.

Τύρναβος 2005 (Γιώργος Φτεργιώτης):Βλιώρας-Καρράς-Παπαγεωργίου-Ραψανιώτης-Σιούτης-Μπαλκούρας-Μπάκος-Κατσαρός-Τσατσελλάρι-Τσέσμα-Κοτρούτσος.

Αγωνίσθηκαν επίσης:Μπαϊκούσης-Χαδούλης-Πατρίκου-Φούντας-Ματράκης

Διαιτητές:ΦΑΚΗΣ Γ. – ΚΟΥΡΕΤΣΟΣ Α. – ΣΤΑΜΟΣ Κ.

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 29/1, 15:00)