HomeΑΜΠΕΛΩΝΑΣ

Mε 23 συμμετοχές, κατέκτησαν 18 μετάλλια η Σχολή Ταεκβοντό Αμπελώνα “ΕΥΖΗΝ” στο 3ο Προκριματικό πρωτάθλημα

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο έκλεισε η αγωνιστική χρονιά για την Σχολή Ταεκβοντό Αμπελώνα “ΕΥΖΗΝ”, στο 3ο προκριματικό πρωτάθλημα, με την συμμετοχή 760 αθλητών και αθλητριών από 95 συλλόγους, που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο που πέρασε, στο κλειστό γυμναστήριο Ωραιοκάστρου στην Θεσσαλονίκη, για την στελέχωση της επίλεκτης ομάδας της Ένωσης Ταεκβοντό Βορείου Ελλάδος για το 2024.

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση για ακόμη μια φορά, οι αθλητές-τριες του συλλόγου “ΕΥΖΗΝ” με 23 συμμετοχές, κατέκτησαν 18 μετάλλια, 5 Χρυσά, 6 Ασημένια και 7 χάλκινα και έφεραν τον Αμπελώνα στην 6η θέση, στην γενική κατάταξη συλλογών στην βόρεια Ελλάδα ανάμεσα από 117 ομάδες. Μπράβο στον Σύλλογο Ταεκβοντό Αμπελώνα, που για 10 χρόνια τώρα, βρίσκεται σταθερά στις κορυφαίες ομάδες της Β. Ελλάδος.!!!!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια που κατέβαλαν και τις νίκες που πέτυχαν, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να μπούνε στο βάθρο των νικητών, τους αθλητές-τριες: