HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ήττα εντός έδρας για τον Τύρναβο 2005

Την ήττα αντιμετώπισε η ομάδα του Τυρνάβου Τύρναβος 2005 στον εντός έδρας αγώνα, στο Δημοτικό Γήπεδο, κόντρα στην Αναγέννηση Ολύμπου με σκορ 1-2. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β’ ΕΠΣΛ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο Μπουλάρι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0 – 1 για την Αναγέννηση ενώ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κολλάτος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Τύρναβος έδωσε την απάντηση του στο 45ο λεπτό με τον Τσέσμα που μείωσε σε 1 -2.

Στην συνέχεια ο Τύρναβος δεν κατάφερε να ισοφαρίσει με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν να πιέζουν. Το ματς εν τέλει έμεινε στο 1 – 2. Τώρα η ομάδα στρέφεται στον επόμενο αγώνα στο γήπεδο του Μακρυχωρίου στις 21/01 15:00 όπου θα αντιμετωπίσει τον Αετό Μακρυχωρίου.

Τύρναβος (Αποστόλης Κορομηλάς): Τσούκας, Πέτρου (65′ Χότζα), Τσατσελάρι, Μπουζούκας, Γκόγκουρας (25′ Παπαχατζής), Μπαλκούρας, Τοψίδης, Τσέσμα (80′ Σιούτης), Τσουλάνι (65′ Φούντας), Στάμος (80′ Στεμπάρι), Καραΐσκος.

Αναγέννηση Ολύμπου (Κώστας Κουτσούκης): Σουλιώτης, Περκέτσι (70′ Καραβανάς), Τζιώλας, Βουγιούκας, Σινάνι, Κολλάτος, Ρίτσι (70′ Τζίκα Μ.), Μπούζο, Μπουλάρι, Τζίκα Α. (88′ Κόγια Μ.), Πουρλιώτης.