HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Γκολ και θέαμα από τα ποδοσφαιρικά γήπεδα του κόσμου (βίντεο)

Η Μάντσεστερ Σίτι λίγο πριν τη ρεβάνς με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα προημιτελικά του Champions League, που θα μεταδώσει ζωντανά την Τετάρτη το MEGA, συνέτριψε τη Λούτον με 5 – 1.

To σκορ άνοιξε μόλις στο δεύτερο λεπτό με αυτογκόλ του Χασιόκα. Στο 64′ ο Κόβατσιτς με σουτ πάνω στην κίνηση έκανε το 2 – 0. Ο Χάαλαντ με πέναλτι πέτυχε το 3 – 0, για να μειώσει για τη Λούτον ο Εντερσον.

Το 4 – 1 για τη Μάντσεστερ Σίτι έκανε ο Ντοκού με υπέροχη ατομική ενέργεια, για να πετύχει το τελικό 5 – 1 ο Γκβάρντιολ στις καθυστερήσεις.

Στο 16ο λεπτό ο Σολάνκε άνοιξε το σκορ για την Μπόρνμπουθ κόντρα στη Γιουνάιτεντ. Λίγο αργότερα ο Μπρούνο Φερνάντες ισοφάρισε για τους κόκκινους διαβόλους. Οι γηπεδούχοι με τον Κλάιφερτ πήραν και πάλι προβάδισμα πριν τελειώσει το ημίχρονο. Ο Μπρούνο Φερνάντες με εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε για την Γιουνάιτεντ που στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια δεν έχει νίκη στο πρωτάθλημα.

Στο Σίτι Γκράουντ, ο Κούνια με υπέροχη ατομική ενέργεια άνοιξε το σκορ για τη Γουλβς. Η Νότιγχαμ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Γκιμπς Γουάιτ. Στο δεύτερο μέρος, προβάδισμα για τους γηπεδούχους με τον Ντανίλο, αλλά ο Κούνια και πάλι έδωσε το βαθμό στη Γουλβς.

Στην Ισπανία, η Μπαρτσελόνα με το ανάποδο ψαλίδι του Ζοάο Φέλιξ πέρασε από την έδρα της Κάντιθ και έφτασε τα 13 διαδοχικά ματς χωρίς ήττα.