HomeΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Αποκλεισμός από το κύπελλο για τον Τύρναβο 2005 – Στόχος το πρωτάθλημα

Τον αποκλεισμό από τη συνέχεια του κυπέλλου ΕΠΣΛ γνώρισε ο Τύρναβος 2005 καθώς ηττήθηκε με 0-3 από τον Όλυμπο Γόννων.

Η ομάδα του Τυρνάβου δεν βρέθηκε σε ιδιαίτερα καλή ημέρα κόντρα σε αντίπαλο που αγωνίζεται στην Α’ ΕΠΣΛ DE-TOX.Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν νωρίς το σκορ δυσκολεύοντας το έργο του Τυρνάβου.

Οι Τυρναβίτες προσπάθησαν να πιέσουν τον αντίπαλο και διατήρησαν την κατοχή στη συνέχεια του ημιχρόνου, αλλά χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα λόγω συνεχόμενων λανθασμένων μεταβιβάσεων.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αιφνιδιάσουν την ομάδα του Τυρνάβου σκοράροντας για το 0-2.Το γεγονός αυτό επηρέασε τους γηπεδούχους, οι οποίοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν ιδιαίτερα στη συνέχεια, πέρα από λίγες επιθετικές προσπάθειες που δεν είχαν αποτέλεσμα.

Εν τέλει λίγο πριν τη λήξη του αγώνα η ομάδα των Γόννων διαμόρφωσε με σουτ το τελικό 0-3. Με τον αποκλεισμό από το κύπελλο, ο Τύρναβος θα επικεντρωθεί αποκλειστικά πλέον στον κύριο στόχο του που είναι το πρωτάθλημα και η άνοδος στην Α’ τοπική κατηγορία.

IMG 4692

Τύρναβος 2005 (Γιώργος Φτεργιώτης):Βλιώρας-Καρράς-Παπαγεωργίου-Φούντας-Σιούτης-Μπαλκούρας-Μπάκος-Πατρίκου-Τσατσελλάρι-Τσέσμα-Κοτρούτσος.

Διαιτητές:ΑΝΤΩΝΙΟΥ Γ. – ΒΑΣΙΛΟΣ Α. – ΜΙΧΟΣ Δ.